wtorek, 15 stycznia 2013

MICHASIOWE BUTKI - ROBIONE NA SZYDEŁKU I DRUTACH
Moja kuzynka sprawiła sobie i swoim najbliższym najpiękniejszy prezent gwiazdkowy jaki można sobie wyobrazić. Urodziła ślicznego, zdrowego synusia. Niech rośnie NA POTĘGĘ!
Wieczorek zapoznawczy z małym Michasiem był dla mnie, przyznaję, wyzwaniem. No bo, że udam się z paczką "pampersów" to rzecz oczywista, ale co jeszcze od cioci? I tak sobie pomyślałam o szydełkowych, ciepłych skarpetusiach. Tak do końca szydełkowe nie są, bo to moje pierwsze i pewne części bucików okazały się tymi "pod górkę". W ruch poszły zatem druty. No i było już "z górki" ;)


Zaczęłam oczywiście szydełkiem od "gilgotki", czyli podeszwy. Na zakrętach w kolejnych okrążeniach dodawałam oczka, by gilgotka była płaska.Po otrzymaniu odpowiedniej wielkości stópki, przeskoczyłam na oczka ścisłe i robiłam kolejne okrążenia już bez dodawania oczek. Tak powstały "boki" butków.


I tu pojawiła się owa "górka". Próbowała ciocia na różne sposoby tego bucika zamknąć szydełkiem...i ciągle coś było nie tak. A to nie ten splot, a to zbyt mało elastycznie...trzeba było ostatnie szlify zakończyć drutami.I jeszcze cholewka. Ściągacz pojedyńczy na tak małą nózię wydał mi się odpowiedni. Cholewki są dość długie, żeby buciki się nie zsuwały, ale można je także odwinąć.A że lubię pompony...to i butki nie mogły być bez nich.Mam nadzieję, że skarpetusie się spiszą i ogrzeją nóżki Michasia podczas zimowych spacerków.

Pozdrawiam serdecznie!

8 komentarzy:

  1. Odpowiedzi
    1. ;) te mini skarpetki są niczym prolog do tego co się będzie działo już za niedługo...czekam na luty

      Usuń
  2. Tu mama Michasia :-). Butki są cudne i wspaniale służą Misiowi podczas zimowych spacerów. Jeszcze raz bardzo cioci dziękujemy za wyjątkowy prezencik.

    OdpowiedzUsuń